π diena Pagirių gimnazijoje

Kovo 14 dieną visame pasaulyje švenčiama skaičiaus  π diena. Pagirių gimnazijos 5a, 6b, 7b, 8f, IIIG klasių mokiniai tą progą kepė pyragus, gamino įvairius patiekalus, ieškojo įdomių faktų apie skaičių  π, vaizdavo formules, kuriose naudojamas skaičius  π

Matematikos vyr. mokytoja Jolanta Miliauskienė

IGB kl. Pokalbis diskusija. Skaičiaus π įdomybės.
 Mokiniai rungėsi, kas daugiau žino faktų apie skaičių π.: kas yra π, kaip atsirado, kam jis reikalingas. Skaičiaus π dieną 1987m. sugalvojo fizikas Larry Shau iš San Frasisko.
Mokiniai prisiminė, kaip, būdami penktokai, atliko praktikos darbą – skaičiuodami apskritimo ilgio ir skersmens ilgio santykį pastebėjo, kad visi gavo panašius atsakymus. Taip pat vaikai pastebėjo, kad ta diena yra pavadinta pyrago diena. Virė karšta diskusija. Mokiniai užsidegė mintimi, kad lavins savo atmintį ir kitais metais susirungs, kas daugiau skaitmenų po kablelio įsidėmės.

Matematikos mokytoja metodininkė Jadvyga Bujel

Kryžiažodžių maratonas
5-9 klasių mokiniai paminėjo π dieną dalyvaudami ,,Kryžiažodžių maratone ”.
5f-9f kl. mokiniai mokėsi  sudaryti, braižyti bei pildyti kryžiažodžius, rasti raktinius žodžius.

Matematikos mokytoja metodininkė Violeta Bogdanovič.

Daugiau mokinių darbų >>