Gimnazijos istorija

1976 m. buvo pastatyta Pagirių dvikalbė (lietuvių, rusų) aštuonmetė mokykla.

Pirmuoju šios mokyklos direktoriumi tapo Petras Antanas Butkevičius. Mokyklą pradėjo lankyti 120 mokinių, juos mokė 20 pedagogų. Iš pradžių mokykloje buvo tik 11 kabinetų, sporto salė, valgykla ir biblioteka.

Mokykla plėtėsi ir nuo 1978 metų pradėta dirbti dviem pamainomis.

1985 metais buvo pastatytas priestatas, mokykla padidėjo ir tapo vidurine. Buvo įrengti chemijos, fizikos ir biologijos kabinetai.

Nuo 1987 metų mokykla tapo trikalbe (lietuvių, rusų, lenkų).

1992 – 1996 metais mokyklai vadovavo direktorius Rimantas Remeika.

1996 – 2018  metais direktore buvo Aušra Mažonienė.

Nuo 2018 metų mokyklai vadovauja Jelena Suruda.

1999 metais mokykla sėkmingai dalyvavo profilinio mokymo eksperimente. Sėkmės istorija tapo pavyzdžiu respublikos vidurinėms mokykloms.

2006 metais akredituota vidurinio ugdymo programa,  mokykla tapo Vilniaus r. Pagirių gimnazija.

Vilniaus r. Pagirių gimnazija yra skaitlingiausia mokinių skaičiumi Vilniaus r. mokykla. Gimnazijos mokinių pasiekimai yra vieni iš geriausių regione.

Suformuota gimnazijos filosofija ir vizija lemia gimnazijos misiją, siekius, veiklas ir pasiekimus.

 

Gimnazijos „šimtukininkai“ – mokiniai geriausiai (100 balų) išlaikę Brandos egzaminus:

  • Jakubauskas (rusų k.) – 2006- 2007 m. m.
  • Tamelaitytė (istorija) – 2007- 2008 m. m.
  • Šimulynaitė (istorija) – 2007- 2008 m. m.
  • Vilkišiūtė (lietuvių k.) – 2007- 2008 m. m.
  • Krajeva (lietuvių k. valstybinė) – 2007 – 2008 m. m.
  • Petruškaitė (lietuvių k.) – 2009- 2010 m. m.
  • Pachomčik (istorija, lietuvių k) – 2010- 2011 m. m.
  • Durkina (lietuvių k) – 2010- 2011 m. m.
  • Vinikova (rusų k.) – 2012-2013 m. m.
  • Pavasarytė (lietuvių k. ir literatūra) – 2012-2013 m. m.
  • Jocius (matematika) – 2012-2013 m. m.
  • Korotkovas (matematika) – 2013-2014 m. m.
  • Venskel (anglų k.) – 2013-2014 m. m.
  • Dudutytė (anglų k., istorija) – 2014-2015 m. m.
  • Veretenikas (anglų k.) – 2014-2015 m. m.
  • Savaniakas (informacinės technologijos) – 2014-2015 m. m.
  • Lebed (matematika) – 2016-2017 m. m.
  • Babinski (matematika, informacinės technologijos) – 2016-2017 m. m.
  • Lučun (rusų k.) – 2016-2017 m. m.
  • Kanarskaitė (anglų k.) – 2017-2018 m. m.
  • Blaškys (informacinės technologijos) – 2017-2018 m. m.
  • Jadzevičiūtė (lietuvių k. ir literatūra) – 2017-2018 m. m.
  • Kutyš (rusų k.) – 2018-2019 m. m.
  • Duchovska (rusų k. ) – 2018-2019 m. m
  • Kozelytė (rusų k. ) – 2018-2019 m. m.
  • Mikučionis (anglų k., biologija) – 2019-2020 m. m.
  • Š. Šibirkštis (anglų k.) – 2019-2020 m. m.
  • Novikevičiūtė (anglų k.) – 2019-2020 m. m.
  • Parvicka (anglų k.) 2019-2020 m. m.
  • Macenkevič (rusų k. ) – 2019-2020 m. m.
  • Suškaitė (anglų k.) – 2019-2020 m. m.
  • Marcinkevičiūtė (rusų k.) – 2020-2021 m. m.
  • Tomialovič (rusų k.) – 2020-2021 m. m.

 

Abiturientų laidos:

1 laida – 1987 m.- (auklėtoja R.Šablauskaitė);

2 laida 1988 m. (auklėtoja Z.Kozlovskaja);

3 laida – 1989 m. (auklėtojos A. Mažonienė, G. Jarmolovič);

4 laida – 1990 m. (auklėtojai D. Ščerbakienė, J. Jalovik);

5 laida – 1991 m. (auklėtojos A. Arbačiauskienė, G. Šemegen);

6 laida – 1992 m. (auklėtojos K. Zadarnauskaitė, A. Baškauskienė, D. Aleksandravičienė);

7 laida – 1993 m. (auklėtojos D. Golnis, E. Rakovska);

8 laida – 1994 m. ( auklėtoja A. Dudutienė);

9 laida – 1995 m. (auklėtojos L. Kondrotaitė, G. Vyskupaitienė);

10 laida – 1996 m. (auklėtoja J. Mekionienė);

11 laida  – 1997 m. (auklėtojos D. Golnis, T. Čepelevič);

12 laida – 1998 m. (auklėtojos D. Ščerbakienė, B. Počikovskaja);

13 laida – 1999 m. (auklėtojos J. Bujel, T. Tolokova);

14 laida – 2000 m. (auklėtojos S. Orlakienė, E. Germanavičius, L. Pavlovič (1 laida lenkų k.);

15 laida – 2001 m. (auklėtojai G. Rudienė, J. Jalovik, I. Norkienė);

16 laida – 2002 m. (auklėtojos D. Ranonienė, G. Vyskupaitienė, H. Dudutienė, J. Pogolskaja);

17 laida – 2003 m. (auklėtojos J. Čiapienė, T. Kulnis, T. Simonovič);

18 laida – 2004 m. (auklėtojos S. Čerkienė, J. Mekionienė, J. Pavlovič);

19 laida – 2005 m. (auklėtojos R. Korotkovienė, G. Rusilienė, J. Runevič, H. Parvicka);

20 laida – 2006 m. (auklėtojos J. Barysaitė, D. Golnis, O. Selezniova);

21 laida – 2007 m. (auklėtojos T. Kulnis, J. Bujel, A. Ponamariova);

22 laida – 2008 m. (auklėtojos S. Orlakienė, H. Parvicka, J. Lembovič – Kozlovskienė);

23 laida – 2009 m. (auklėtojos  I. Kurklietienė, V. Tubelienė, T. Žilinskienė);

24 laida – 2010 m. (auklėtojos J. Pogolskaja, D. Pūrienė, R. Zajančkovskaja);

25 laida – 2011 m. (auklėtojos G. Rusilienė, I. Levon, I. Norkienė, T. Simonovič).

26 laida – 2012 m. (auklėtojos J. Mekionienė,  D. Šiniauskaitė,  I. Babinska).

27 laida – 2013 m. (auklėtojos S. Čerkienė, L. Kondrotaitė, V. Bogdanovič).

28 laida – 2014 m. (auklėtojos J. Čiapienė, L. Kondrotaitė/ N. Ilgevičienė).

29 laida – 2015 m. (auklėtojos J. Dudutienė, D. Golnis, A. Ponamariova).

30 laida – 2016 m. (auklėtojos J. Bujel, S. Čerkienė/ K. Stankevič, I. Babinska).

31 laida – 2017 m. (auklėtojai I. Kurklietienė, V. Tubelienė/V. Fijalkauskas, A. Špakauskienė).

32 laida – 2018 m. (auklėtojai J. Pogolskaja, K. Čižius, J. Dudutienė, R. Šimkovič).

33 laida – 2019 m. (auklėtojos G. Rusilienė, M. Gintautė, L. Žigo).

34 laida – 2020 m. (auklėtojos N. Šerpytienė, D. Šiniauskaitė, H. Parvicka).

35 laida – 2021 m. (auklėtojos R. Rudalevičiūtė/L. Labžentienė/L. Ivanec, G. Stepanova)

36 laida – 2022 m. (auklėtojos J. Mekionienė/L. Kondrotaitė, L. Marcinkevičienė, J. Markovskaja)