Gimnazijos istorija

1971 metais, kai dar mūsų gyvenvietės vietoje driekėsi laukai, čia buvo pradėtas statyti didžiausias Pabaltijyje Vilniaus šiltnamių kombinatas. Šalia senojo Pagirių kaimo kilo daugiaaukščiai namai įmonės darbuotojams.

Butkevicius21976 m.šiltnamių kombinato pastangomis buvo pastatyta Pagirių aštuonmetė mokykla. Pirmuoju šios mokyklos direktoriumi tapo Petras Antanas Butkevičius. Tuo metu šią mokyklą pradėjo lankyti 120 mokinių, kurie mokėsi lietuviškose ir rusiškose klasėse. Juos mokė 20 pedagogų. Kai kurie iš jų dirba iki šiol. Tai geografijos mokytoja Leokadija Pavlovič, direktorės pavaduotoja Danutė Ščerbakienė, biologijos mokytoja Zinaida Kozlovskaja, kūno kultūros mokytojas Alvydas Eidukevičius, pradinių klasių mokytoja Marija Zinevič, bibliotekos vedėja Ada Germanavičienė. Iš pradžių mokykloje buvo tik 11 kabinetų, sporto salė, valgykla ir biblioteka.

Nuo 1978 metų mokykla pradėjo dirbti dviem pamainomis. 1985 metais buvo pastatytas priestatas, mokykla padidėjo ir tapo vidurine. Tuo pačiu metu buvo įrengti chemijos, fizikos ir biologijos kabinetai. Nuo 1987 metų mokykla tapo trikalbe. Iki šiol pamokos dėstomos lietuvių, rusų ir lenkų kalbomis.

remeika 1

 

Nuo 1992 metų mokyklai vadovavo Rimantas Remeika,

 

 

   o 1996 metais  direktore tapo Aušra Mažonienė.

1999 metais mokykla sėkmingai dalyvavo profilinio mokymo eksperimente ir tapo pavyzdžiu visos respublikos vidurinėms mokykloms. Mokyklą savo pasiekimais šlovina sportininkai, kurie buvo ne tik rajono čempionai, bet ir puikiai pasirodė respublikos čempionatuose. Daug Pagirių vidurinės mokyklos mokinių yra dalyvavę įvairiuose konkursuose, keletas jų užėmė prizines vietas net tarptautinio lygio olimpiadose.

2006 metais vidurinė mokykla tapo Vilniaus r. Pagirių gimnazija.