Zajęcie w Centrum Informacji Europy

14 czerwca uczniowie IGf klasy razem z nauczycielką geografii odwiedzili Centrum Informacji Europy. Podczas prezentacji uczniowie poznali historię UE, jej funkcjonowanie, cele, siedziby oraz jak UE zmienia nasze codzienne życie.

Podczas spotkania dokonali przeglądu rozwoju UE, jej wartości oraz przypomnieli jakie państwa należą do UE. Uczniowie zapoznali się z możliwościami dla młodzieży w Unii Europejskiej. Dowiedzieli się o programie Diskover EU dla 18 – letnich obywateli UE, który daje moźłiwość bezpłatnego podróżowania po Unii Europejskiej od 1 – 30 dni pociągiem. Zapoznali się o działalności wonitarjuszy w państwach europejskich, Erasmus+ i wymiany młodzieży z krajami UE. Uczniowie wypełniali chętnie test dotyczący informacji o UE   i ceszyli się o zajęcie pierwszych trzech miejsc, bo mogli wybrać sobie prezenty. Na zakończenie grali w grę “Pole cudów“. Za każdą prawidłową odpowiedż otrzymali w prezencie obsadki z wizerunkami UE.