Świeć, gwiazdeczko mała, świeć…

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy 1f i 2f, którzy wraz z zespołem dudkarzy „Wdech – wydech” i chórem uczniów z 3 i 4f klas przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 20 grudnia b.r., przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania dołączyli rodzice.
Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i czas poświęcony na próby – opłacił się. Jasełka bardzo się podobały. Zostały ciepło przyjęte przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami. Ta niecodzienna uroczystość na pewno skłoniła zebranych do refleksji i uświadomiła, jak ważny i wyjątkowy jest dzień, w którym urodziło się dzieciątko w Betlejem. Serdecznie dziękuję za współpracę dla pań Ludmiły Rynkiewicz, Olgi Gerasimowicz, Danuty Ustiło, Ewy Abariunie i Jadwigi Jakszta.

Nauczycielka muzyki Aleksandra Vent.