Tydzień Języka Polskiego

W dniach 6-10 listopada br. w Gimnazjum w Pogirach odbył się Tydzień Języka Polskiego. Uczniowie brali udział w konkursie ,,Wielkie Dyktando’’, ,,Znawca Języka Polskiego’’, w imprezach integracyjnych  ,,Podania i legendy’’, ,,Słynni Polacy’’. Odbyły się również zajęcia polskich tańców ludowych oraz zajęcia muzyczne ,,Biało-czerwone serce’’.
10 listopada, w przeddzień Dnia Niepodległości Polski, odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Niepodległości Polski, podczas którego uczniowie przypomnieli historyczną drogę Polski ku Niepodległości oraz zaśpiewali przepiękne patriotyczne piosenki.  Natomiast 11 listopada br. uczniowie I Gf klasy  na czele z p. Renatą Szymkowicz wzięli udział w ceremonii złożenia wieńców na wileńskim cmentarzu na Rossie, przy Mauzoleum Matki i Serca Syna. Tydzień Języka Polskiego został zrealizowany dzięki nauczycielkom: Aleksandra Went, Ewa Abarūnė, Danuta Ustiło, Ludmiła Rynkiewicz, Jadwiga Jakszta, Olga Gerasimowicz, Walentyna Treszczyńska, Lilia Żygo.