BON PIERWSZAKA, BON MATURZYSTY I DOFINANSOWANIE 2022

W ramach realizacji projektu „BON PIERWSZAKA” Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” przekazała  gimnazjum wyprawki szkolne, a mianowicie plecaki  z pełnym wyposażeniem dla  8 uczniów pierwszej klasy, które uroczyście zostały wręczone pierwszakom pierwszego września podczas apelu rozpoczęcia roku szkolnego. Rodzinom  uczniów pierwszej klasy przekazano również „BON PIERWSZAKA-2022” w jednorazowej kwocie 470,00 PLN,  ogółem  3760,00 złotych. Przekazany „Bon Pierwszaka” rodzice zamierzają przeznaczyć na indywidualne potrzeby edukacyjne  swego dziecka.

„Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022”

W ramach projektu „BON MATURZYSTY- 2022” 14  uczniów klasy maturalnej  gimnazjum otrzymało jednorazowe wsparcie o wartości 1000,00 PLN. Środki są przeznaczone na opłacenie dodatkowych zajęć, korepetycji umożliwiających lepsze przygotowanie się do matury.

Jednorazowe kwoty  „BONU PIERWSZAKA-2022” i „BONU MATURZYSTY-2022” zostały przekazane rodzicom/opiekunom prawnym uczniów.

W 2022 r. na doposażenie gimnazjum otrzymało dofinansowanie:

Wsparcie bieżącej działalności szkół z polskim językiem  nauczania na Litwie, w których liczba uczniów mieści się w przedziale 101 osób – 200 osób, kwota wynosi 20460,00 złotych  (4290,21 EUR).

Środki zostały  przeznaczone na dofinansowanie bieżącej działalności:
Zakupiono:
2 komody z koszami na materiały dydaktyczne dla klas początkowych , 1 stacjonarny komputer, pomoce metodyczne i sprzęt do zajęć  logopedycznych , sprzęt sportowy (piłeczki tenisowe,  piłki do koszykówki i piłki nożnej, worki do skakania,  skakanki, zestaw instrumentów do pracowni muzyki, słowniki oraz  lektury szkolne.