Respublikinis Klaipėdos universiteto absolventų mokyklinių teatrų festivalis „Aitvarai – 2023“

Vilniaus r. Pagirių gimnazijai kartu su Klaipėdos universitetu teko garbė 2023 sausio 17 d. organizuoti respublikinį Klaipėdos universiteto absolventų mokyklinių teatrų festivalį „Aitvarai – 2023“. Mokyklos teatro studija „Faktas“ (vadovas- teatro mokytojas ekspertas V. Fijalkauskas) pernai laimėjo pereinamąją festivalio „Aitvarai“ taurę.

Šiais metais festivalis vyko Vilniuje profesionalioje Senojo teatro scenoje. Besirenkančius dalyvius ir šventės svečius iškilmingai pasitiko Pagirių meno mokyklos pučiamųjų orkestras (meno vadovas V. Stanaitis). Teatro šventę atidarė Pagirių gimnazijos šokių kolektyvo „Džiangas“ (vadovė šokių mokytoja L. Ivanec) šokėjos, o studijos „Faktas“ nariai pakvietė visus pakilti virš kasdienybės. Šventės dalyvius pasveikino Vilniaus rajono merė M. Rekst bei Pagirių gimnazijos direktorė J. Suruda, o Klaipėdos universiteto humanitarinių mokslų fakulteto dekanas V. Balsys paskelbė festivalio pradžią.

Jaunieji teatralai iš Klaipėdos, Ignalinos, Tauragės, Panevėžio, Plungės demonstravo savo gebėjimus profesionalioje scenoje, todėl garbingai komisijai teko nelengva užduotis- įvertinti net 8 kolektyvų pasirodymus. Komisijos pirmininkė – aktorė, renginių vedėja, Klaipėdos universiteto Studentų teatro režisierė, docentė Virginija Kochanskytė, komisijos nariai – Klaipėdos universiteto profesorius Petras Bielskis, aktorius, teatro mokytojas ekspertas Vidmantas Fijalkauskas, dramaturgė, Klaipėdos universiteto teatrologijos magistrė Virginija Rimkaitė, Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos lietuvių kalbos ir teatro mokytoja metodininkė Irena Drižilauskienė. Spektaklius stebėjo Pagirių gimnazijos bei kitų Vilniaus rajono mokyklų mokiniai, kurie pertraukų metu entuziastingai dalijosi įspūdžiais. Su festivalio taure atsisveikindami studijos „Faktas“ dalyviai ją perdavė geriausiam šių metų kolektyvui – Ignalinos rajono Č. Kudabos gimnazijos teatrui „Iki“ (vadovė J. Narbutaitienė) už spektaklį „Baltos durys“ pagal V. Račicko romaną.

Festivalio dalyviai paliko Vilnių, dalindamiesi įspūdžiais, naujomis pažintimis, atradimais. O aitvarai toliau sklando padangėje ir džiaugiasi  laisvu vėjo siautėjimu danguje, būdami patikimų rankų tvirtai laikomi prie žemės.

Dėkojame Vilniaus rajono savivaldybei, Vilniaus senajam teatrui, Klaipėdos universitetui, Pagirių meno mokyklai už pagalbą! Taip pat norime padėkoti ir Pagirių gimnazijos mokytojams, administracijos atstovams, mokiniams už pagalbą. Tariame padėkos žodžius ir  dailės mokytojai I. Kurklietienei už nuostabius ir unikalius meno kūrinius, kuriais dabar džiaugiasi festivalio komisijos nariai ir kolektyvai. Ačiū teatro mokytojui ekspertui V. Fijalkauskui ir jo studijai „Faktas“ už galimybę surengti tokią meno šventę!