,,Tyli naktis…koks tavyje stebuklas…’’

,,Cicha noc… jaki w tobie dzisiaj cud…”

W klimacie świąt Bożego Narodzenia oraz blasku choinkowych świec uczniowie 1-12f klas oraz nauczyciele spotkali się w auli, by rozważać tajemnicę Bożego Narodzenia. Uczniowie 12 klasy pomogli wszystkim obecnym przenieść się myślą i sercem do małego miasteczka Betlejem. Głębokie refleksje nad cudem Świętej nocy były przeplatane przepięknymi kolędami. Każda klasa miała możliwość zaśpiewać lub zagrać kolędę. Po przeczytaniu fragmentu Pisma Świętego oraz modlitwie, duża rodzina Gimnazjum w Pogirach  przełamała  się opłatkiem, składając nawzajem  najserdeczniejsze życzenia.

,,Tyli naktis…koks tavyje stebuklas…’’

Kalėdų atmosferoje ir kalėdinių žvakių spindesy 1-12f klasių mokiniai ir mokytojai susirinko aktų salėje pamąstyti apie Kalėdų stebuklą.  Dvyliktokai padėjo visiems susirinkusiems mintimis ir širdimis persikelti į nedidelį Betliejaus miestelį. Gilūs Šventosios nakties stebuklo apmąstymai persipynė su gražiomis kalėdinėmis giesmėmis. Kiekviena klasė turėjo galimybę padainuoti ar pagroti giesmę. Pasimeldę ir išklausę Šv. Biblijos fragmento gausios Pagirių gimnazijos šeimos nariai dalijosi kalėdaičiais vieni kitus nuoširdžiai sveikindami.